Krásy našich Tatier

Príďte do hor s priateľmi či rodinou zrelaxovať a načerpať nové sily, pohybom na horskom vzduchu zlepšiť svoju fyzickú i psychickú kondíciu. K dispozícii je lyžiarske stredisko Jasná, ktoré sa nachádza v Nízkych Tatrách. Nájdete tu tiež Chopok, ktorý je 2024 m.n.m.

Kde sa nachádza?

20 km smerom do krásnych hôr Nízkych Tatier sa dostanete Jasnej.

Čo ponúka Jasná

Jasná ponúka ideálne miesto na lyžovanie či už denné alebo večerné. Nachádza sa tu aj fun zóna plná zážitkov, snowpark a skialpovanie. Na svoje si aj prídu milovníci bežkovania. V okolí je množstvo reštaurácii a barov, kde si môžete s priateľmi vychutnať skvelé jedlo, či horúci čaj, ktorý zohreje. Samozrejmosťou je lanovka.

Miesto pre každého lyžiara

Jasná ponúka 2 druhy zjazdoviek, pre začiatočnikov ale aj pre pokročilých lyžiarov.

Chopok

Chopok (2 023,6 m n. m.) je tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier. Leží v ich hlavnom hrebeni, v geomorfologickom podcelku Ďumbierske Tatry medzi vrchmi Dereše (2 003,5 m n. m.) a Ďumbier (2 045,9 m n. m.). Ide o turisticky vyhľadávaný vrchol s rozsiahlym kruhovým výhľadom.

 

Blízko vrcholu sa nachádza horská chata – Kamenná chata pod Chopkom, konečná stanica lanovky i meteorologická stanica. Chopok patrí medzi najveternejšie miesta na Slovensku. Svahy Chopka sú vyhľadávaným miestom zimnej i letnej turistiky.